Menu

Løve Cup 2019 er på trapperne

image
15. maj 2019 kl. 09:59
Program, konkurrence og andet info

 

Program og nærmere info finder du HER 

Forplejning: Siden sidst har B1903 fået bygget en ny restaurant og terrasse, hvor klubbens restauratør sælger pølser, sandwich, pastasalat, is, sodavand, kaffe, slik, hjemmelavede müslibarer og meget mere.

Parkering: Grundet vejarbejde på Lyngbyvejen er det ikke muligt at holde langs klubbens anlæg på Lyngbyvejen. Når I parkerer i nærområdet, så venligst respektere vores naboers indkørsler, så de kan komme ind og ud af deres hjem.

Fotokonkurrence: Tag det skøreste og sjoveste holdfoto under Løve Cup. Upload det på Instagram med #løvecup2019  . De tre bedste billeder bliver udvalgt efter Løve Cup og vinder en gratis 3-mands, 5-mands eller 8-mandsplads til næste års Løve Cup, Løve Cup 2020.

Events: Lørdag fra kl. 11.00-14.00 vil FCK's eventteam, Team Leo, være i B1903 og lave forskellig underholdning. Fra kl. 13.00-14.00 vil Rasmus Falk og Jesse Joronen fra FCK komme og skrive autografer. 

Vi glæder os til at se jer til Løve Cup! Ved spørgsmål skriv til loevecup@b1903.dk