Menu

Kampoversigt og banebooking

Her ses allerede bookede turneringskampe, træningskampe samt andre aktiviteter, som banerne er reserveret til. Kampe i DBU-regi bliver der booket baner til automatisk.

Skal du booke en tid til en træningskamp eller en kamp udenfor DBU-regi, så klik på nedenstående:

BOOK EN TID

Man kan kun booke tid i tider, der IKKE er afsat til træning, jvf. træningsplanen. 

Kampoversigten er opdateret: 18.09.17

Læg mærke til uge 41, hvor der er lagt mange midtuge-kampe i træningspas. Det har været nødvendig for at undgå at kampene skulle afvikes i efterårsferien. Vær også opmærksom på mange gensatte kampe grundet vejret. Særligt hold øje med jeres kampe på udebane i fælledparken, hvor græsbanerne er lukket. 

Booket til VinterBold

         
         
  Uge 39       
  Onsdag 27. september 17.00 U17-1 vs. Frem Bane 2
  Onsdag 27. september 18.45 U14-3 vs. Cph. Youth Bane 1
  Torsdag 28. september  20.15 SVET vs. Valby Bk. Bane 1
  Fredag 29. september 17.00 U15-2 vs. Frem Bane
  Fredag 29. september 19.00 U16 vs. Skjold Bane 1
  Lørdag 30. september 10.00 U12A, p. 3 vs. Vanløse Bane 1
  Lørdag 30. september  10.00 U11A, p. 3 vs. AB Tårnby Bane 1
  Lørdag 30. september  11.00  U14-1 vs. Sundby Bane 2
  Lørdag 30. september  11.30  U12C, p. 3 vs. Hvidovre Bane 1
  Lørdag 30. september  11.30  U11B, p. 3 vs. Hvidovre Bane 1
  Lørdag 30. september  13.00  1. senior vs. Brønshøj Bane 2
  Lørdag 30. september  13.00  U13-2 vs. Dragør Bane 1
  Lørdag 30. september  13.00  U13-3 vs. KFUM Bane 3
  Lørdag 30. september  15.00  3. senior vs. FB Bane 1
  Søndag 1. oktober  10.00 U11C, p. 1 vs. Hakoah Bane 3
  Søndag 1. oktober 11.45 U17-2 vs. Frem Bane 2
  Søndag 1. oktober  11.45  4. senior vs. Østerbro Bane 3
  Søndag 1. oktober 13.30 U19-2 vs. Frem Bane 1
  Søndag 1. oktober 13.30 U19-4 vs. Jægersborg  Bane 3
  Søndag 1. oktober 15.30 U19-1 vs. KFUM Roskilde Bane 2
  Søndag 1. oktober 15.30 U15-2 vs. ?? (tr. kamp) Bane 1
         
  Uge 40      
  Mandag 2. oktober 20.15 SMAS vs. Fremad Valby Bane 1
  Tirsdag 3. oktober 19.00 U19-2 vs. Vestia Bane 1
  Onsdag 4. oktober 18.45 GOM vs. FA2000/Rødovre Bane 1
  Onsdag 4. oktober 17-18.30 U9 vs. GFA Bane 4
  Onsdag 4. oktober 20.15 SVET vs. FA 2000 Bane 1
  Torsdag 5. oktober 20.15 OB vs. Skjold Bane 1
  Fredag 6. oktober 19.00 U17-3 vs. AB Tårnby Bane 1
  Lørdag 7. oktober 09.15 U14-2 vs. Kastrup Bane 3
  Lørdag 7. oktober 10.00 U10A, p. 2 - DBU stævne Bane 1
  Lørdag 7. oktober 10.00 U10B, p. 3 - DBU stævne Bane 1
  Lørdag 7. oktober 10.00 U10C, p. 3 - DBU stævne Bane 5
  Lørdag 7. oktober 11.00 U13-1 vs. GVI Bane 3
  Lørdag 7. oktober 12.30 U14-3 vs. B93 Bane 3
  Søndag 8. oktober 11.30 U15-1 vs. Nykøbing Bane 2
  Søndag 8. oktober 12.15 U12A, p. 1 vs. Vanløse Bane 1
  Søndag 8. oktober 13.30 5. senior vs. CIK Bane 1
  Søndag 8. oktober 15.15 U19-3 vs. FB Bane 1
         
  Uge 41      
  Mandag 9. oktober 17.00 U14-3 vs. GVI Bane 3
  Mandag 9. oktober 18.30 U21 vs. FFB Bane 1
  Tirsdag 10. oktober 17.15 U12A, p. 1 vs. Skjold Bane 1
  Tirsdag 10. oktober 17.15 U13-3 vs. AB Tårnby Bane 3
  Tirsdag 10. oktober 18.45 U13-1 vs. BSV Bane 1
  Onsdag 11. oktober 17.00 U9 vs. GFA Bane 4
  Onsdag 11. oktober 17.00 U14-2 vs. Vanløse Bane 3
  Onsdag 11. oktober 19.00 U19-1 vs. BSV/Holte Bane 1
  Torsdag 12. oktober 17.15 U11C, p. 1 vs. FIX Bane 1
  Torsdag 12. oktober 18.30 U15-1 vs. HIK Bane 1
  Fredag 13. oktober 17.00 U15-2 vs. GVI Bane
  Lørdag 14. oktober 13.00 1. senior vs. Vanløse Bane 2
  Lørdag 14. oktober 15.00 3. senior vs. Tårnby FF Bane 1
  Søndag 15. oktober 11.45 U17-2 vs. KB Bane 3
  Søndag 15. oktober 13.30 U17-1 vs. Lyngby Bane 2
         
  Uge 42      
  Efterårsferie   B1903  
  Søndag 22. oktober 18.00 FCK vs. AGF Parken
         
  Uge 43      
  Tirsdag 24. oktober 20.15 U19-2 vs. Skjold Bane 1
  Onsdag 25. oktober 18.45 GOM vs. SIF/HIK Bane 1
  Onsdag 25. oktober 20.15 SVET vs. SIF Bane 1
  Torsdag 26. oktober 20.15 SMAS vs. Fremad Amager Bane 1
  Fredag 27. oktober   Turnering - Traditionsfest Bane 5
  Fredag 27. oktober 18.30 U16 vs. Hvidovre Bane 1
  Lørdag 28. oktober 09.45 U13-3 vs. HIK Bane 3
  Lørdag 28. oktober 11.15 OB vs. Hvidovre Bane 1
  Lørdag 28. oktober 13.00 U14-1 vs. Dragør Bane 2
  Lørdag 28. oktober 13.00 U19-4 vs. GVI Bane 1
  Lørdag 28. oktober 14.45 U13-1 vs. ?? (tr. kamp, 11M) Bane 1
  Søndag 29. oktober 11.30 U15-1 vs. Holbæk Bane 2
  Søndag 29. oktober 11.45 5. senior vs. SSB Bane 3
  Søndag 29. oktober 12.00 U11-1 vs. ?? (tr. kamp) Bane 1
  Søndag 29. oktober 12.15 U13-2 vs. B93 Bane 1
  Søndag 29. oktober 13.30 4. senior vs. AC Iben Bane 1
  Søndag 29. oktober 15.15 U13-1 vs. ?? (tr. kamp, 11M) Bane 1
         
  Uge 44      
  Onsdag 1. november 18.45 SMAS vs. Lyngby Bane 1
  Torsdag 2. november 19.00 FCK vs. Zlin Parken
  Lørdag 4. november 11.15 4. senior vs. FA 2000 Bane 1
  Lørdag 4. november 13.00 1. senior vs. Frem Bane 2
  Lørdag 4. november 13.00 U17-3 vs. Skjold Bane 1
  Søndag 5. november 08.00 U13-1 - afslutningsturnering Bane 4
  Søndag 5. november 11.45 5. senior v. ØKF Bane 3
  Søndag 5. november 12.00 U11-1 vs. ?? (tr. kamp) Bane 1
  Søndag 5. november 12.00 FCK vs. BIF Parken
  Søndag 5. november 13.30 3. senior vs. Føroyar Bane 1
  Søndag 5. november 13.30 U17-1 vs. KFUM Roskilde Bane 2
  Søndag 5. november 15.30 U19-1 vs. Slagelse Bane 2
         
  Uge 45      
  Onsdag 8. november 19.00 U19-1 vs. Helsingør Bane 1
  Lørdag 11. november 10.30-13.30 U11-1 - Turnering Bane 1
  Lørdag 11. november 13.30 U15-1 vs. A27 Bane 2
  Søndag 12. november 10-13 U13-1 intern turnering Bane 4
         
  Uge 46      
  Onsdag 15. november 18.45 U13-1 vs. ?? (tr. kamp 11M) Bane 1
  Onsdag 15. november 20.15 11M kan bookes Bane 1
  Torsdag 16. november 20.15 11M kan bookes Bane 1
  Søndag 19. november 11.45 U17-1 vs. Glostrup Bane 2
  Søndag 19. november 13.30 U19-1 vs. Nykøbing FC Bane 2
         
  Uge 47      
  Onsdag 22. november 18.45 U13-1 vs. ?? (tr. kamp, 11M) Bane 1
  Torsdag 23. november 20.15 11M kan bookes Bane 1
  Torsdag 23. november 20.15 11M kan bookes Bane 1
  Søndag 26. november 18.00 FCK - Lyngby Parken
         
  Uge 48      
  Onsdag 29. november 18.45 Bane 1  
  Onsdag 29. november 20.15 Booket til VinterBold Bane 1
  Onsdag 29. november 20.15 Booket til VinterBold Bane 1
  Lørdag  2. december   Booket FAS Bane 1
  Søndag 3. december 18.00 FCK vs. FCN Parken
         
  Uge 49      
  Onsdag 6. december 18.45 Booket til VinterBold Bane 1
  Onsdag 6. december 20.15 Booket til VinterBold Bane 1
  Torsdag 7. december 19.00 FCK vs. FC Sheriff Parken
  Torsdag 7. december 20.15 Booket til VinterBold Bane 1
         
  Uge 50      
  Onsdag 13. december 18.45 Booket til VinterBold Bane 1
  Onsdag 14. december 20.15 Booket til VinterBold Bane 1
  Torsdag 15. december 20.15 Booket til VinterBold Bane 1
         
  Uge 51      
         
  Onsdag 20. december 18.45 U13-1 vs. ?? (tr. kamp, 11M) Bane 1
  Onsdag 20. december 20.15 11M kan bookes Bane 1
  Torsdag 21. december 20.15 11M kan bookes Bane 1
  Søndag 24. december   Juleaften  
         
  Uge 52